poniedziałek, 27 maja 2013

Jillian Michaels jest jedną z ekspertów od zdrowia i wellness w USA (pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że na świecie). Uważana jest za jedną z najbardziej inspirujących osób pojawiających się w telewizji, dzięki swojej roli trenera, eksperta od wellness oraz life coacha w bardzo popularnych programach telewizyjnych i regularnych występach w TV. Każdego tygodnia motywuje miliony osób przez wszystkie formy mediów (jej stronę internetową odwiedza 1,6 milionów osób miesięcznie). Jako motywacja i wzór do naśladowania, Jillian ma wyjątkową więź ze swoimi "podopiecznymi", która ma związek z jej osobistą drogą przez fitness i wellness. Zanim stała się gwiazdą, Jillian sama zmagała się z wagowymi problemami, ale była zdeterminowana, żeby osiągnąć swoje cele. I udało jej się- dzięki poświęceniu i ciężkiej pracy.

 
Powyższe zdjęcie jest chyba jedynym zdjęciem Jillian z grubszego okresu, jakie można znaleźć w sieci.Jillian siedzi w swoim fachu od ponad 20 lat. Ponadto kiedyś posiadała i zarządzała centrum sportowo-medycznym. Zamiłowanie do fitnessu wzięło się u niej od sztuk walki (trenowała 17 lat i ma czarny pas). Od roku 1993 Jillian posiada dwa dyplomy trenera personalnego z najlepszych programów szkoleniowych z kraju: National Exercise & Sports Trainers Association (NESTA) oraz Aerobics and Fitness Association of America (AFAA).  Ma również dyplom Kettlebell Concepts. Ponadto Jillian posiada dyplom z dziedziny odżywiania i wellness prosto od American Fitness Professionals and Associates (AFPA).Na rynku możecie znaleźć mnóstwo produktów Jillian - są oczywiście programy treningowe, są książki, a nawet gry wideo! (Jillian Michaels Fitness Adeventure Xbox 360 Kinect). Jest na liście autorów najlepiej sprzedających się książek New York Timesa. Również jej treningi na DVD sprzedają się niczym świeże bułeczki - od tych najstarszych po najnowsze.. Szczęściarze, którzy mieszkają w USA mogą uczęszczać na jej bardzo intensywne grupowe zajęcia w siłowniach sieci Crunch.

Strona internetowa Jillian cieszy się olbrzymią popularnością (jak już wspominałam, 1,6 mln wyświetleń miesięcznie). Zainteresowani mogą też posłuchać jej podcastów:
Jeśli chodzi o książki, to w języku polskim mamy tylko dwie "Opanuj swój metabolizm" oraz "Bez ograniczeń", natomiast wydanych przez nią jest dużo, dużo więcej, np. "Master your metabolism cookbook", "Slim for life", "Winning by losing", "Making the cut".

Treningów jest jeszcze więcej:


Dobra wiadomość dla użytkowników smartphone'ów - możecie pobrać aplikację Jillian, Slim-Down Solution. Oczywiście, ja ją już mam, testuję i opiszę. Kolejnym Jillian-gadżetem, tym razem trochę z wyższej półki, jest 360 Weight Loss Navigator, który powstał wyniku jej współpracy z BodyMedia. Jakby tego było mało, Jillian wspópracuje z dwiema kompaniami, z jedną, żeby stworzyć łatwodostępne, zdrowe przekąski, a z drugą, by stworzyć w pełni naturalne produkty dodające energii.

A to jeszcze nie wszystko - Jillian ma swoją własną firmę (może nie do końca własną, bo dzieli ją ze swoim biznesowym partnerem, Giancarlo Chersich), której celem jest stworzenie rozwiązań dla osób, które chcą przeżyć swoje życie dobrze pod różnymi względami (czyli dla osób dbających o swój lifestyle).


Jillian Michaels mieszka w LA (szczęściara!), bardzo lubi podróżować i udzielać się charytatywnie. Jest ambasadorką kilku organizacji: American Cancer Society, Stand Up 2 Cancer, NFL Play 60. Pracuje w rodzinami wojskowymi, Clinton Global Initiative oraz Alliance for a Healthier Generation (program, którego celem jest zwalczanie otyłości u dzieci).

Informacje wzięłam z oficjalnej strony Jill: http://www.jillianmichaels.com/fit/about-jillian/bio. Chcę też dodać kilka rzeczy do siebie: z całego serca polecam jej program Losing it with Jillian. Niestety ma tylko 8 odcinków, ale jest naprawdę wspaniały, najlepszy program tego typu, jaki oglądałam. Ostrzegam jednak, że mogą Was dopaść poważne dylematy - oglądać dalej (a program wciąga!) czy wyłączyć komputer i iść poćwiczyć?Nie wiem jak Wy, ale ja jest pod wrażeniem. Ogromnym wrażeniem. Wiedziałam, że Jillian jest świetną trenerką, bo z nią ćwiczę. Po obejrzeniu jej programu, dowiedziałam się, że jest szczera, otwarta, pełna pasji i życia. Jest naprawdę oddana temu, co robi, a poza tym jest strasznie uroczą i charyzmatyczną (a także bardzo piękną) kobietą. A po przeczytaniu biografii na jej stronie, podziwiam ją jeszcze bardziej. Przyznajcie, że to, co zrobiła i nadal robi jest naprawdę imponujące. Nie jestem żadną psychofanką, ale nie mogę zaręczyć, że kiedyś nie zostanę :D

Ps. Ponowne rozpoczęcie Ripped in 30 muszę przełożyć na jutro, bo dzisiaj umieram z bólu głowy już od południa.

9 komentarzy:

 1. Zauroczyłam się Jilian po obejrzeniu "Losing it..." :) ale mam opory przed ćwiczeniami do tv/laptopa chociaż... posiadam płyty z jej ćwiczeniami, które kiedyś były dodawane do jakiejś gazety

  OdpowiedzUsuń
 2. Ona jest świetna:) Nie jest wylansowaną panienką typu och ach. Wydaje się być taka naturalna i prawdziwa:) Jest cudowną trenerką ale i dobrym człowiekiem z tego co można wyczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja Jillian uwielbiam. Przerobiłam sporo jej treningów i nadal nie mam dość. To świetny i rozumny trener.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nominowałam Cię do Liebster Blog Award : http://happyactivelifestyle.blogspot.com/2013/05/liebster-blog-award.html :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię Jillian, poznałam ją w sumie przez jakiś program na TVN Style :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna historia!

  Znam ją tylko z blogów, ale choć ma świetna figurę, to filmik wydał mi się trochę zniechęcający. Nie znoszę i nie trawię trenerów, którzy wrzeszczą na ludzi. Jeśli ona ma taki styl, to chyba nie będę jej fanką... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziewczyny, niestety nie ma płyt Jillian w polskiej wersji językowej :( Czy nie znając języka można dobrze wykonywać jej ćwiczenia, czy rozumienie objaśnień słownych do ćwiczeń jest jednak konieczne? Czy któraż z Was ćwiczy z Jillian nie znając angielskiego?

  OdpowiedzUsuń
 8. With bistroMD you can rest assured that not only will you eat tasty meals, but that every meal and every day in bistroMD's weight loss programs is balanced to bistroMD's designed nutritional platform that helps promote healthy diets.

  STEP 1 - Choose one of the weight loss plans for 5 or 7 days of meals.
  STEP 2 - View your menu before ordering and choose the entrees you prefer for each day and week.
  STEP 3 - Order your weight loss plan online.
  STEP 4 - Your entrees are delivered to your door.

  GET STARTED NOW - delivered to your home.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...